Poděbrady, Kunštát a Rožmitál se staly partnerskými městy – dojde k prohloubení přátelských vztahů
Ing. Gabriela Kaufmanová čtvrtek 26.6.2025
Ilustrační foto Autor: Poděbradský zpravodaj
Při příležitosti zahájení 117. lázeňské sezóny v našem městě přijeli do Poděbrad na pozvání pana starosty Mgr. Romana Schulze starostové měst Kunštátu a Rožmitálu pod Třemšínem.
K přátelskému setkání a oficiálnímu přivítání došlo v pátek 9. května v dopoledních hodinách na poděbradské radnici. V rámci setkání došlo k podepsání dohody o partnerství. Partnerská města se tak dohodla na posilování vzájemných vztahů, podpoře vzájemných kontaktů zájmových spolků, vzdělávacích a sportovních institucí, výměně v oblasti kulturních aktivit, realizaci společenských akcí a na dalších projektech v oblasti školní a zájmové, kulturní, umělecké, sportovní a ekonomické.
Za město Poděbrady dohodu podepsal starosta Mgr. Roman Schulz, za město Kunštát starosta MVDr. Zdeněk Wetter a za město Rožmitál pod Třemšínem potom starosta Mgr. Pavel Bártl. Zároveň všichni prohlásili, že budou rozvíjet a prohlubovat vřelé přátelské vztahy mezi městy ke vzájemné spokojenosti. Setkání se účastnil také místostarosta PhDr. Ladislav Langr.
Po oficialitách došlo i na předání darů. Starosta Rožmitálu pod Třemšínem Pavel Bártl obdaroval Poděbrady mj. vyřezávanou Zalánskou madonou, která pochází z dílny rodiny Pazderkových a byla vyrobena na přelomu 19. a 20. století a která v sobě nese odkaz víry, umění a lidské sounáležitosti. Dle slov starosty Bártla chtělo město Rožmitál obdarovat město Poděbrady symbolem ochránkyně domova a popřát jim, aby tento dar byl poslem důvěry, přátelství a vzájemného porozumění, které budou partnerství obou měst provázet do budoucna.
Článek převzat z Poděbradského zpravodaje. Titulek je redakční.
Byl článek zajímavý?
Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.
23.6.2026 | Uzavřené přejezdy, upravený provoz autobusové linky 539 či zpoždění vlaků do Nymburka. Taková je aktuální situace v části Poděbrad. Kdy se vrátí do normálu?
13.6.2026 | Sedmnáctiletá Bára Burianová ze školy v Poděbradech zvítězila v konkurenci 25 návrhů na plaketu pro novou Otíkovu lávku v Praze 11. Její návrh s motivem sluchátek a „vejtřasky“ slavnostně odhalil sám maďarský herec János...
30.3.2026 | Řidiči v Poděbradech mají smůlu! Ministr dopravy Ivan Bednárik (nestr. za SPD) definitivně zamítl opakovanou žádost o odpuštění dálničního poplatku v souvislosti s těžkou dopravní situací ve městě.